Lai spriestu par viedo specializāciju un tās nozīmi ekonomikas pārmaiņu veicināšanā un ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanā, pirmdien, 28. septembrī, tiešsaistē norisināsies starptautiska konference “Smart Specialisation for Economic Transformation and SDGs Implementation – paving the pathways for sustainable future in Baltic Sea Region””.

Konference ir noslēdzošā aktivitāte projektā “Smart-up Baltic Sea Region”, kas ir daļa no INTERREG Baltijas jūras reģiona transnacionālās sadarbības programmas. Projekta sadarbības partnera aktivitāšu īstenošanas vadošā struktūrvienība ir Latvijas Universitātes Studiju attīstības un pārvaldības pilnveides programma.

Tiešsaistes konference pulcēs ekspertus no Eiropas Savienības un Baltijas jūras reģiona valstīm. Konference ir vērsta uz viedās specializācijas un zinātnes, tehnoloģiju un inovāciju izmantošanu, lai sasniegtu ilgtspējīgas attīstības mērķus, lai reaģētu uz attīstības izaicinājumiem un lai veicinātu atkopšanos pēckrīzes laikos ilgtspējīgā un zināšanām balstītā veidā.

Eksperti dalīsies labajā praksē projekta dalībvalstīs, atklās izdevumu “Baltijas jūras reģions: ceļā uz pārmaiņām ekonomikā, izmantojot viedās specializācijas stratēģijas”, diskutēs par zaļās ekonomikas pārmaiņu procesu reģionā, kā arī iepazīstinās ar izdevumu “Baltijas jūras reģiona stratēģiskie instrumenti kapacitātes stiprināšanai”, savukārt noslēgumā paneļdiskusijas laikā eksperti spriedīs par zinātnes, tehnoloģiju, inovāciju un izglītības mijiedarbību Baltijas jūras reģionā, konferences izskaņā vienojoties par nākamajiem soļiem.

Projekta mērķis ir nodrošināt Baltijas jūras reģiona valstu sadarbību sociālo izaicinājumu risināšanai, rīkojot inovācijas nometnes un meklējot metodes, lai celtu kapacitāti reģionālo inovāciju un RIS3 stratēģiju ieviešanai.

Projekta vadošais partneris ir Alto Universitāte Somijā, tajā bez Latvijas Universitātes piedalās Helsinki-Uusimaa rajona padome (Somija), Ārhusas pilsētas dome (Dānija), Tallinas pilsētas dome (Igaunija), Brandenburgas Tieslietu, Eiropas lietu un patērētāju aizsardzības ministrija (Vācija), Liepājas Universitāte, Zinātņu, tehnoloģiju un inovāciju aģentūra MITA (Lietuva), Klaipēdas zinātnes un tehnoloģiju parks (Lietuva), Gdaņskas-Gdiņas-Sopotas metropoles apgabals (Polija), ITMO universitāte (Krievija) un Cursor Oy, Kotka-Hamina attīstības kompānija (Somija), Izglītības un zinātnes ministrija (Latvija).

Projekta īstenošanas laiks ir no 2017. gada 1. oktobra līdz 2020. gada 31. oktobrim.

Plašāka informācija par projektu atrodama te: smartup-bsr.eu.

Dalīties