Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes Bioanalītisko un biodozimetrijas metožu laboratorija. Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitātes Komunikācijas un inovāciju departaments.

Turpinot veidot starptautiski konkurētspējīgas un Latvijas attīstību veicinošas studiju programmas, Latvijas Universitātē pašreiz ir sagatavotas divas jaunas studiju programmas - maģistrantūras studiju programma “Epidemioloģija un medicīniskā statistika” un bakalaura studiju programma “Biotehnoloģija un bioinženierija” sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti.

Bakalaura studiju programmā “Biotehnoloģija un bioinženierija” iecerēts sagatavot augsti kvalificētus speciālistus un zinātniekus, kuri spēj konkurēt gan vietējā, gan starptautiskā zinātniskā darba tirgū dažādās biotehnoloģijas un bioinženierijas nozarēs. “Biotehnoloģijas un bioinženierijas” studiju programma, lai gan būs akadēmiskā studiju programma, tās sniegtās teorētiskās zināšanas un praktiskās nodarbības ļaus studentiem būt labāk sagatavotiem darba tirgus prasībām biotehnoloģijas un bioinženierijas jomā. Studiju programmu absolvējušie iegūs Dabaszinātņu grādu biotehnoloģijā un bioinženierijā. Studiju programmu “Biotehnoloģija un bioinženierija” kopīgi realizēs Latvijas Universitāte un Rīgas Tehniskā universitāte. 

Savukārt akadēmiskajā maģistra studiju programmā “Epidemioloģija un medicīniskā statistika” iecerēts nodrošināt augsti kvalificētus epidemioloģijas un medicīniskās statistikas speciālistus Latvijas un Baltijas veselības sistēmai reģionālā, valsts un starptautiskā līmenī, kuri pārzina un izstrādā epidemioloģisko un citu pētījumu metodoloģiju, spēj veikt sarežģītu datu analīzi un interpretēt rezultātus, balstoties uz jaunākajām starptautiskajām atziņām un atbilstoši starptautisko organizāciju pieprasītajiem standartiem. Studiju programmu absolvējušie iegūs maģistra grādu veselības zinātnēs.  Programmā aicināti pieteikties studētgribētāji ar bakalaura grādu vai 2. līmeņa profesionālo augstāko izglītību veselības aprūpē, medicīnā, zobārstniecībā, farmācijā, psiholoģijā, socioloģijā, dabaszinātnēs, vides zinātnēs, pārtikas zinātnēs, vai citu pielīdzināmu augstāko izglītību.

Studētgribētāju uzņemšana šajās divās jaunveidotajās studiju programmās Latvijas Universitātē iecerēta jau šovasar.

Aktuālajai informācijai par uzņemšanu studijās Latvijas Universitātē iespējams sekot vietnē www.gribustudet.lv.

Abas programmas tapušas projekta “Starptautiski konkurētspējīgu un Latvijas tautsaimniecības attīstību veicinošu studiju programmu izveide Latvijas Universitātē” (projekta Nr.8.2.1.0/18/A/015) ietvaros.

Projektā piedalās astoņas Latvijas Universitātes fakultātes un tiek izstrādātas septiņpadsmit jaunas studiju programmas. Projekta sadarbības partneri ir Daugavpils Universitāte, Rīgas Stradiņa universitāte, Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Mākslas akadēmija, Tartu Universitāte. Visu jauno studiju programmu izstrādi, to licencēšanu, aprobēšanu un akreditāciju iecerēts paveikt laika posmā līdz 2023. gada novembrim.

Dalīties

Septiņpadsmit jaunveidotajām studiju programmām turpinās aprobācijas process
31.03.2023.

Septiņpadsmit jaunveidotajām studiju programmām turpinās aprobācijas process

Licencēta jaunā studiju programma biotehnoloģijā un bioinženierijā
03.07.2020.

Licencēta jaunā studiju programma biotehnoloģijā un bioinženierijā