Latvijas Universitāte (LU) pirmdien, 10. decembrī, iesniegs Centrālajai finanšu un līgumu aģentūrai projekta pieteikumu 8.2.1. specifiskā atbalsta mērķa “Samazināt studiju programmu fragmentāciju un stiprināt resursu koplietošanu" otrā projektu iesniegumu atlases kārta ietvaros – "Starptautiski konkurētspējīgu un Latvijas tautsaimniecības attīstību veicinošu studiju programmu izveide Latvijas Universitātē".
"Augstākās izglītības kvalitātes un konkurētspējas nodrošināšanai nepieciešams izvērtēt esošo studiju programmu piedāvājumu un novērst studiju programmu fragmentāciju un satura pārklāšanos un dublēšanos. Nepieciešams koncentrēt resursus uz mazāku skaitu kvalitatīvu studiju programmu izveidi, kuru saturs ir starpdisciplinārs un ievēro zinātnes nozaru attīstības vajadzības. Projekta rezultātā tiks novērsta studiju programmu fragmentācija, satura pārklāšanās, kā arī nepietiekamā konkurētspēja,” skaidro Latvijas Universitātes Studiju attīstības un pārvaldības pilnveides programmas direktore Jūlija Stare.
Projekta mērķis ir Latvijas Universitātes studiju programmu fragmentācijas samazināšana, slēdzot virkni esošo programmu un izstrādājot 14 jaunas studiju programmas Eiropas Savienības valodās un kopīgas doktorantūras studiju programmas sadarbībā ar partneraugstskolām - Daugavpils Universitāti, Rīgas Stradiņa Universitāti, Rīgas Tehnisko Universitāti, Latvijas Mākslas Akadēmiju un Tartu Universitāti. Tādējādi tiks nodrošinātas stratēģiski specializētas, tautsaimniecības attīstībai, darba tirgus vajadzībām un studējošo pieprasījumam atbilstošas studiju programmas.
Projekts tiks īstenots Latvijas Universitātes Studiju attīstības un pārvaldības pilnveides programmas ietvaros, kas apvieno LU stratēģiski būtiskos projektus un kura mērķis ir īstenot studiju attīstības un pārvaldības pilnveides projektus atbilstoši LU Stratēģiskajam plānam 2010.–2020. gadam, Izglītības un zinātnes ministrijas saskaņotam LU Pedagogu izglītības attīstības plānam, LU Studiju programmu attīstības un konsolidācijas plānam un LU Attīstības stratēģijai 2016. –2020. gadam.
Projekta plānotais īstenošanas laiks ir 60 mēneši (2019.gada marts – 2023.gada novembris). Projekta plānotās kopējās izmaksas ir 1 700 000,00 EUR. Paredzamais ESF līdzfinansējums ir 1 445 000,00 EUR un valsts budžeta dotācija – 255 000,00 EUR.