Foto: Toms Grīnbergs.

Lai Latvijas veselības sistēmai sagatavotu augsti kvalificētus speciālistus, Latvijas Universitāte aicina dažādu jomu profesionāļus pilnveidot zināšanas Baltijā unikālā akadēmiskā maģistra studiju programmā “Epidemioloģija un medicīniskā statistika”.

“Mūsdienu epidemioloģija ir daudznozaru zinātne, kura veic medicīnas pētījumus un kurā izteikti trūkst jaunu speciālistu. Medicīniskā statistika ievērojami atšķiras no tehniskās statistikas tā iemesla dēļ, ka cilvēka ķermenis ir daudz sarežģītāka struktūra par kādas tehniskas iekārtas detaļu. Līdz ar to, strādājot ar medicīnisko statistiku, kura saistīta ar cilvēku, jāsaprot medicīnas pamati. Iespēja studēt šajā programmā paver durvis uz nozari, bez kuras ne šodien, ne nākotnē sabiedrība nespēs iztikt,” skaidro epidemioloģe Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes asociētā profesore Liliāna Civjāne, kas ir arī studiju programmas direktore.

Programma izstrādāta, lai Latvijas un Baltijas veselības sistēmai nodrošinātu augsti kvalificētus epidemioloģijas un medicīniskās statistikas speciālistus, kas pārzina epidemioloģisko pētījumu metodoloģiju, spēj veikt sarežģītu datu analīzi un interpretēt to rezultātus, balstoties uz jaunākajām starptautiskajām atziņām un atbilstoši starptautisko organizāciju pieprasītajiem standartiem.

Par to, ka epidemioloģija ir nozare, kurā var iekļauties arī pēc karjeras citā sfērā, ir pārliecināta studiju programmas absolvente Baiba Brikovska, kuras profesionālā darbība līdz šim bijusi saistīta ar finanšu sfēru: “Epidemioloģija ir interesanta, domāju, ka tā var interesēt jebkuras profesijas pārstāvi, ne tikai mediķi vai biologu. Var pievērsties jebkuram jautājumam par sabiedrības veselību, analizēt jebkuru vecumu, sākot no zīdaiņa līdz senioram. Var pētīt ne tikai konkrēti Latvijas sabiedrību, bet arī jebkuru citu reģionu. Var pētīt pārtikas patēriņa īpatnības, gaisa piesārņojuma ietekmi, ģenētiku. Tās ir milzīgas iespējas! Epidemioloģija ir nozare, kurā var iekļauties arī pēc karjeras citā sfērā, ja ir interese. Man liekas interesanti pētīt, izzināt cēloņus, apstākļus, kas ir specifiski tieši mūsu reģionam un atrast veidus, kā ietekmēt, piemēram, kādas slimības izplatību. Studiju programma ir sastādīta ļoti daudzpusīgi.”

Studijām programmā iespējams pieteikties, ja ir bakalaura grāds vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība veselības aprūpē, medicīnā, zobārstniecībā, farmācijā, psiholoģijā, socioloģijā, dabaszinātnēs, vides zinātnēs, pārtikas zinātnēs, vai citā pielīdzināmā augstākā izglītībā.

Studiju programmu absolvējušie iegūst maģistra grādu veselības zinātnēs.

Studiju programmas absolventi var strādāt visplašākajā organizāciju spektrā, tai skaitā, pētniecības institūcijās, ārstniecības iestādēs un valsts pārvaldes iestādēs (piemēram, ministrijās vai to pakļautībā esošajās iestādēs). Absolventi var turpināt studijas doktorantūrā.

Jauno studentu uzņemšana studiju programmā norisināsies 2023. gada jūlijā. Plašāka informācija par pieteikšanos studijām atrodama www.gribustudet.lv, savukārt par studiju programmu ŠEIT.

Maģistra studiju programma “Epidemioloģija un medicīniskā statistika” tapusi projekta “Starptautiski konkurētspējīgu un Latvijas tautsaimniecības attīstību veicinošu studiju programmu izveide Latvijas Universitātē” (projekta Nr.8.2.1.0/18/A/015) ietvaros. Projektā piedalās astoņas Latvijas Universitātes fakultātes un tiek izstrādātas septiņpadsmit jaunas studiju programmas.

Share

Related Content

Tiešsaistes diskusija “No Mg. par Dr. Doktorantūra tuvplānā 2023”
14.06.2023

Tiešsaistes diskusija “No Mg. par Dr. Doktorantūra tuvplānā 2023”

 Šogad Latvijas Universitāte studētgribētājiem piedāvā divas jaunas studiju programmas
30.05.2022

Šogad Latvijas Universitāte studētgribētājiem piedāvā divas jaunas studiju programmas

Asoc. prof. L. Civjāne: (Ne)salīdzināmā COVID-19 statistika
22.04.2020

Asoc. prof. L. Civjāne: (Ne)salīdzināmā COVID-19 statistika

Asoc. prof. Liliāna Civjāne: Kas ir mūsdienu epidemiologs?
08.04.2020

Asoc. prof. Liliāna Civjāne: Kas ir mūsdienu epidemiologs?