© Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitātes Komunikācijas un inovāciju departaments

Projekta gaitas atskaite: 2020. gada aprīlis – jūnijs

Projekta Nr. 8.2.1.0/18/I/004  "Latvijas Universitātes inovatīvas, pētniecībā balstītas studiju virziena "Izglītība, pedagoģija un sports" ietvaros Latvijas Universitātes piecas jaunās pedagoģijas studiju programmas ir ieguvušas licences – 2. līmeņa augstākās profesionālās izglītības studiju programma “Skolotājs”, maģistra studiju programma “Izglītības zinātnes”, maģistra studiju programma “Tehnoloģiju inovācijas un dizains izglītībai, kopīgajā doktora studiju programmā “Izglītības zinātnes” un 1. līmeņa augstākās profesionālās izglītības studiju programma „Pirmsskolas skolotājs”.

Pašreiz licencēšanas procesu turpina vēl divas studiju programmas: profesionālā bakalaura studiju programma “Skolotājs” un profesionālā bakalaura studiju programma “Sākumizglītības skolotājs”.

Savukārt jaunā skolotāju izglītības projekta „Mācītspēks” ietvaros ir  atlasīti 100 kandidāti, kuriem tiks sniegta iespēja viena studiju gada laikā iegūt pedagoga kvalifikāciju un otra gada laikā turpināt profesionāli pilnveidoties, lai kļūtu par skolotāju kādā no Latvijas skolām. Projekts „Mācītspēks” ir arī paraugs tam, ar kādiem panākumiem var vainagoties aktīvs komandas darbs. Projekta īstenošanā ir iesaistītas trīs vadošās Latvijas augstskolas – Latvijas Universitāte, Daugavpils Universitāte, Liepājas Universitāte, kā arī nodibinājums „Iespējamā misija”. Visas iesaistītās puses kopīgiem spēkiem vēlas panākt to, lai ne tikai celtos izglītības kvalitāte un skolās būtu jauni speciālisti, bet arī augtu skolotāja profesijas prestižs. Projekta "Mācītspēks" ietvaros veikta arī sabiedrības viedokļa aptauja,kuras dati liecina, lai gan 91% Latvijas iedzīvotāju augstu vērtē skolotāja kā profesijas lomu un pienesumu sabiedrībai, tomēr kļūt par skolotāju būtu gatavi tikai 6% respondentu. 

Share